festiwal

Wyczekiwane anime legendarnego Hayao Miyazakiego premierowo na 10. MFF Młode Horyzonty. „Chłopiec i czapla” filmem otwarcia festiwalu

05/09/23
Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki

Po raz pierwszy, w niecały miesiąc po światowej premierze w Toronto, polska widownia zobaczy najnowszą animację legendarnego zdobywcy Nagrody Akademii Filmowej Hayao Miyazakiego. Okrzykniętego arcydziełem Chłopca i czaplę zaprezentujemy podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty, który odbywa się w dniach 30 września – 8 października.  W dystrybucji kinowej Młodych Horyzontów film pojawi się na początku przyszłego roku.

Wybitny zdobywca Oscara, współzałożyciel słynnego japońskiego Studia Ghibli – Hayao Miyazaki – po 10 latach powraca z nowym filmem. Wyczekiwany przez widzów na całym świecie Chłopiec i czapla jest przejmującą i ponadczasową opowieścią o dorastaniu, stracie i miłości. Film otworzy festiwal Młode Horyzonty dla publiczności w kategorii wiekowej 12+.

Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki

Chłopiec i czapla uznawany jest za jeden z najznakomitszych wizualnie filmów Miyazakiego. W nową produkcję twórca anime wplata autobiograficzne wątki z młodości. Film, którego światowa premiera odbędzie się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, został wyprodukowany przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niego skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki

Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca, pracujący w fabryce samolotów bojowych, żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony, i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.

Hayao Miyazaki jest twórcą m.in. takich dzieł jak: Spirited Away: W krainie Bogów, Księżniczka Mononoke czy Mój sąsiad Totoro.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter