O festiwalu

fot. Michał Mroczkowski

Najciekawsze animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty z całego świata, jak również inspirujące spotkania z twórcami i młodymi aktorami, poszerzające horyzonty rozmowy po projekcjach, kreatywne warsztaty a przede wszystkim masa dobrej zabawy dla młodej widowni. Tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty, który w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty w 20 miastach w Polsce (z głównymi lokalizacjami w Warszawie i we Wrocławiu) między 28 września a 6 października 2024. Zaraz po zakończeniu stacjonarnej odsłony festiwalu, zaprosimy naszych widzów na edycję online, w której wybrane tytuły dostępne będą na festiwalowej platformie w dniach 10 – 27 października.

Do wspólnych filmowych przeżyć zapraszamy zarówno najmłodszych (już od trzeciego roku życia) wraz z towarzyszącymi im dorosłymi oraz widzów nastoletnich. W programie tradycyjnie znajdzie się kilkanaście sekcji – tych, na które zapraszamy co roku, jak również kilka nowych propozycji. Wśród nich, między innymi sekcja dedykowana nastoletniej widowni z propozycjami tytułów w kategorii wiekowej 16+.

W ramach Konkursu Głównego najciekawsze międzynarodowe produkcje ocenione zostaną zarówno przez składy jurorskie, jak i festiwalową publiczność. Jurorzy opiniować będą również tytuły w Konkursie Filmowych Odkryć oraz Konkursie Dokumentów. Wyłonionych laureatów poznamy podczas uroczystej gali zamknięcia festiwalu, która odbędzie się w
Warszawie 5 października.

Nieprzerwanie od 8 lat festiwalowi towarzyszyć będzie międzynarodowe forum koprodukcyjne Młode Horyzonty Industry. Tradycyjnie już ponad 300 przedstawicieli branży filmowej odwiedzi Warszawę, by wymienić się wiedzą, znaleźć partnerów do produkcji i dystrybucji, a także wziąć udział w prezentacji nowych projektów filmów i seriali dedykowanych młodej widowni. Branżowa część festiwalu odbędzie się w dniach 30 września – 2 października.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter