O festiwalu

fot. Michał Mroczkowski

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Co roku na przełomie września i października zapraszamy do wielobarwnego świata filmu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Wspólnie przeżywamy pierwsze seanse, dorastamy i wypływamy na głębokie wody, za horyzont.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Przez dziewięć lat mieliśmy przyjemność gościć Was na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci. Również w tym roku miło nam zaprosić Was na kolejną, dziesiątą już edycję naszego wydarzenia, po raz pierwszy jednak pod nową nazwą – Młode Horyzonty. Festiwal rozwija się i ewoluuje, niezmiennie natomiast gwarantujemy szeroki dostęp do wartościowych tytułów, w tym polskich premier.

Nasz festiwal to wydarzenie skierowane do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – od 2005 roku – przyświeca zespołowi młodych horyzontów jest upowszechnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Tak z programu edukacyjnego wyłoniły się przeglądy filmów dla dzieci, dystrybucja filmowa, a w 2014 roku festiwal. W nadchodzącej, jubileuszowej edycji nie zabraknie, jak zawsze zresztą, wyjątkowych premier, inspirujących filmów aktorskich, animowanych i dokumentów, a także ciekawych spotkań z reżyserami i aktorami oraz innych wydarzeń specjalnych.

W ramach Konkursu głównego najciekawsze międzynarodowe produkcje ocenią zarówno składy jurorskie, jak i festiwalowa publiczność. Jurorzy opiniować będą również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i Konkursie dokumentów, aby ostatecznie wyłonić laureatów, których poznamy podczas uroczystej gali.

Tegorocznemu festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie międzynarodowe forum koprodukcyjne, także w nowej odsłonie – Młode Horyzonty Industry / Young Horizons Industry. Co roku ponad 300 przedstawicieli branży filmowej odwiedza Warszawę, by wymienić się wiedzą, znaleźć partnerów do produkcji i dystrybucji, a także wziąć udział w prezentacji nowych projektów filmów i seriali dla młodego widza. W poprzednich latach w forum brali udział reprezentanci m.in. Disney+, Canal+, Netflix czy Warner Bros. Discovery. Young Horizons Industry odbędzie się w dniach 4–6 października.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter