festiwal

Zobaczcie filmy otwarcia 10. MFF Młode Horyzonty!

22/09/23
The Boy and the Heron (2023) CR: Studio Ghibli

10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego zbliża się wielkimi krokami. 20 miast, ponad 160 filmów, 13 sekcji tematycznych i nie jeden, a dwa wyjątkowe filmy otwarcia! Zapraszamy na święto młodych widzów i dorastających kinomanów.

10. odsłona festiwalu to ponad 160 wyjątkowych tytułów. W tym roku wydarzenie zainaugurują dwa filmy. Przezabawna animacja Pati i klątwa Posejdona (5–10 lat; reż. David Alaux; Francja 2023) to nasza propozycja skierowana do najmłodszych. Dla starszej publiki festiwal otworzy okrzyknięty arcydziełem film Chłopiec i czapla (12- lat; reż. Hayao Miyazaki; Japonia 2023). Oba tytuły pojawią się na festiwalu premierowo w Polsce.

Propozycja dla starszej publiki  – wybitne anime Chłopiec i czapla

Zdobywca Oscara, współzałożyciel słynnego japońskiego Studia Ghibli – Hayao Miyazaki – po 10 latach powraca z nowym filmem. Wyczekiwany przez widzów na całym świecie Chłopiec i czapla jest przejmującą i ponadczasową opowieścią o dorastaniu, stracie i miłości. Nowa produkcja uznawana jest za jeden z najznakomitszych wizualnie filmów Miyazakiego. W fabułę twórca anime wplata autobiograficzne wątki z młodości. Film, którego światowa premiera odbędzie się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, został wyprodukowany przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niego skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

Pati i klątwa Posejdona, reż. David Alaux

Wielka przygoda małych bohaterów dla najmłodszych — Pati i klątwa Posejdona

Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzą burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona. Film twórców hitu Nel i tajemnica Kurokota to zachwycająca i przezabawna przygodowa animacja dla całej rodziny!

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter