festiwal

Bliska-daleka Północ. Filmy z Norwegii i Islandii na 10. MFF Młode Horyzonty

21/09/23
Titina, reż. Kajsa Næss

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się 10. edycja MFF Młode Horyzonty. Każdego roku zabieramy naszych widzów w wyjątkowe filmowe podróże w przeróżne zakątki świata. W tym roku na dłuższą chwilę zatrzymujemy się w północnej części Europy. Poznajcie sekcję Między fiordami – filmy z Norwegii i Islandii!

Produkcje norweskie i islandzkie to niewątpliwy znak jakości. Po raz kolejny mamy przyjemność przybliżyć kinematografię regionu i zaprezentować młodej widowni znakomitą selekcję filmów aktorskich oraz animacji. Sekcja Między fiordami – filmy z Norwegii i Islandii to efekt współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, wspieranej przez Fundusze Norweskie i EOG, pochodzące z Islandii, Norwegii oraz Liechtensteinu.

Titina, reż. Kajsa Næss

Przygoda między fiordami

Norwegia i Islandia to źródło filmów pełnych humoru, mądrych przesłań i empatycznych obrazów dorastania. Tytuły, które zaprezentujemy na jubileuszowej edycji festiwalu, łączą zabawę z tematami ważnymi dla widzów. Pełne wrażliwości filmy aktorskie i animacje dostarczą niezliczonych uśmiechów, emocji i tematów do rozmów po seansach z rówieśnikami i rodziną.

O magii marzeń

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie (reż. Toril Kove) to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström, cenionej szwedzkiej pisarki i ilustratorki. Niezwykła opowieść o dorastaniu i odpowiedzialności, a przede wszystkim historia o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, reż. Toril Kove

W sekcji Między fiordami – filmy z Norwegii i Islandii zaprezentujemy:

Również w sekcji Konkurs główny pokażemy film produkcji norweskiej:

Zagadka Klary Muu, 5–9 lat, reż. Will Ashurst, Norwegia 2023

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter