festiwal

Już za 3 dni! Nadchodzi 10. MFF Młode Horyzonty

27/09/23
Georgie ma się dobrze, reż. Charlotte Regan

Tylko trzy dni dzielą nas od rozpoczęcia 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty! Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju święto młodych widzów i dorastających kinomanów.

20 miast, ponad 160 filmów, 13 sekcji tematycznych i masa nowości. Jubileuszowa edycja MFF Młode Horyzonty odbędzie się w dniach 30 września – 8 października w kilkudziesięciu kinach, w 20 polskich miastach. Od 12 do 29 października ponad połowa programu będzie dostępna również online.

proj. Muflon Studio

Tegoroczne wydarzenie jest dla nas wyjątkowe nie tylko z powodu urodzin, które obchodzimy, ale również dlatego, że po raz pierwszy działamy pod nowym szyldem i z odświeżoną identyfikacją wizualną. Na festiwal filmowy dla młodej publiki zapraszamy już nie jako Kino Dzieci, a Młode Horyzonty.

Co w programie?

W tym roku festiwal zainaugurują dwa filmy – oba premierowo w Polsce. Przezabawna animacja Pati i klątwa Posejdona (5–10 lat; reż. David Alaux; Francja 2023) to nasza propozycja skierowana do najmłodszych. Dla starszej publiki festiwal otworzy okrzyknięty arcydziełem film Chłopiec i czapla (12– lat; Japonia 2023) w reżyserii legendarnego Hayao Miyazakiego. W 13 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcjach zaprezentujemy filmy pełno- i krótkometrażowe, aktorskie, animacje oraz dokumenty.

Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki

W ramach Konkursu głównego zaprosimy na pokazy najciekawszych polskich oraz międzynarodowych produkcji. Jurorzy ocenią również tytuły w Konkursie dokumentów i Konkursie filmowych odkryć – artystycznego kina dla młodej widowni. W tym ostatnim głos oddamy samym zainteresowanym – uformowanemu po raz pierwszy w historii festiwalu Jury Młodych. W Warszawie i we Wrocławiu nie zabraknie też miejsca na plebiscyt publiczności. Wiemy, że nasze pokazy filmowe wyzwalają w młodych twórczą energię, dlatego zadbaliśmy też o szereg atrakcji towarzyszących seansom.

Młode Horyzonty dla dorosłych widzów

W programie znalazły się tytuły nie tylko dla najmłodszych, ale także cała paleta filmów coming of age dla dorastających i dojrzałych widzów. Po raz pierwszy w repertuarze zrobiliśmy miejsce na selekcję filmów o międzypokoleniowych relacjach z 23. MFF mBank Nowe Horyzonty. Po projekcjach tytułów z sekcji Nowe Horyzonty – filmy dla towarzyszących młodym widzom dorosłych zapraszamy na cykl spotkań. Seans filmu Totem (16–∞ lat; reż. Lila Avilés; Meksyk, Dania, Francja 2023) zwieńczy rozmowa z Anją Franczak, założycielką Instytutu Dobrej Śmierci (2 października, Kino Muranów), a projekcję filmu Monster (16–∞ lat; reż. Hirokazu Koreeda; Japonia 2023) zamknie spotkanie z Joanną Szulc – dziennikarką z wykształceniem socjologicznym i psychologicznym, ekspertką Newsweeka Psychologii – Dziecka i Nastolatka (5 października, Kinoteka).

Monster, reż. Hirokazu Koreeda

Szczególne filmy na szczególną okazję

Wśród nowych sekcji jedna będzie zdecydowanie wyjątkowa. Z okazji 10. urodzin MFF Młode Horyzonty w programie pojawi się specjalna część jubileuszowa, która zabierze Was w podróż do przeszłości i filmów z minionych edycji festiwalu. Choć wybór nie był łatwy, udało nam się z każdego roku wybrać po jednym tytule, który chcieliśmy powtórzyć podczas tegorocznej edycji.

 

Seanse odbędą się w 20 miastach i aż 7 kinach w Warszawie

Bilety już w sprzedaży

Bilety na seanse stacjonarne można kupić w kasach oraz na stronach internetowych kin festiwalowych. Zakupu pojedynczych dostępów oraz karnetów umożliwiających uczestnictwo w festiwalu online można dokonać poprzez stronę nowehoryzonty.pl/mlodevod

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter