festiwal

Podróż za horyzont, czyli sekcja dla młodego widza na MFF Nowe Horyzonty

19/07/23
Lato, kiedy nauczyłam się latać, reż. Radivoje Andrić

Upalne lipcowe dni dla prawdziwych kinomanów oznaczają jedno: MFF Nowe Horyzonty! Choć fundamentem festiwalu jest kino skierowane do doświadczonego widza, w repertuarze znajdziecie też nasze propozycje dla najmłodszej publiki. W ramach 23. edycji festiwalu zobaczycie 8 starannie wyselekcjonowane tytułów, które przeniosą początkujących kinomanów w świat pełen filmowych odkryć, emocji i wyzwań. Zapraszamy do Wrocławia w dniach 20-30 lipca!

Lato na ekranie

Selekcja Młodych Horyzontów zabierze Was w podróże pełne letniego klimatu i dzikiej przyrody. Rozczulająca muzyczna animacja Yuku i magiczny kwiat to opowieść z bardzo ważnym przesłaniem i kadrami z odległych zakątków. Mała myszka z ukulele, Yuku, musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu. W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Dla nieco starszych widzów też mamy propozycję na lipcowe dni. Sofija marzy o wakacjach z przyjaciółmi. Niestety, babcia krzyżuje jej plany. Zabiera wnuczkę na wyspę Hvar, żeby spędzić czas z rodziną. Lato, kiedy nauczyłam się latać to skąpana w chorwackim słońcu, pełna humoru, międzypokoleniowa historia o dorastaniu.

Magiczne światy i zagadkowe historie

W programie nie zabraknie opowieści owianych atmosferą tajemnicy. Młodych kinomanów zaprosimy do Szkoły magicznych zwierząt, w której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami. Przed kolejną zagadką do rozwiązania stanie uwielbiane Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Czy bohaterom uda się powstrzymać rabusia, który rujnuje spokój w przedświątecznym Valleby? I kim tak naprawdę jest tytułowy, przebiegły Skorpion? Jeśli wciąż czujecie niedosyt przygód, na festiwalowym ekranie dowiecie się, Jak ocalić smoka! Tajemnicza Sara i jej nowy przyjaciel Montimer spróbują pomóc pokrytemu zielonymi łuskami stworzeniu wrócić do baśniowego świata. Najpierw jednak muszą odnaleźć magiczną krainę!

Szkoła magicznych zwierząt, reż. Gregor Schnitzler

O emocjach dla najmłodszych

W repertuarze sekcji Młodych Horyzontów nie zabraknie pełnych ciepła i dziecięcej radość opowieści. Ulubiona bohaterka wszystkich maluchów – bystra kotka znana z bestsellerowych książek Anity Głowińskiej – zaprosi widzów na pierwszy seans w życiu z filmem Kicia Kocia mówi: Dzień dobry.
Z bohaterami animacji Przytul mnie. Poszukiwacze miodu i Najlepsze urodziny Królika Karola najmłodsi widzowie wyruszą na przygody, pełne odkryć i dziecięcych wyzwań.

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!, reż. Marta Stróżycka

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter