festiwal

Trwa festiwal online! Podpowiadamy, które tytuły warto zobaczyć

21/10/23
Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Oki doki alpaka!, reż. Martina Plura

Trwa festiwal online. Przed nami wciąż kilkanaście jesiennych wieczorów wypełnionych świetnym kinem. Czas na nadrobienie filmowych zaległości macie do 29 października. To idealna okazja na wspólne rodzinne chwile z kubkiem gorącego napoju i w towarzystwie ulubionych bohaterów. Poznajcie nasze propozycje tytułów, nad którymi warto się zatrzymać!

Katak. Podwodna przygoda, reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay

Podwodna przygoda z Katakiem

Katak. Podwodna przygoda (reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay; Kanada 2022) to nasza propozycja dla młodych widzów. Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Mała podróż, reż. Emily Worms

Mała wielka podróż

Mała podróż (reż. Emily Worms, Francja 2022) to mądre i empatyczne kino z przepiękną warstwą wizualną i ponadczasowym przesłaniem.

Czy każda podróż musi oznaczać wyprawę na drugi koniec świata? Oczywiście, że nie! Czasem równie fascynujące może być… po prostu wybranie się do lasu albo pobliskiego ogrodu.

Titi to papuga, która potrafi dokonać niesamowitej rzeczy – umie otworzyć drzwi swojej klatki! Mogłaby więc uciec, ale wcale tego nie robi… Zamiast tego zabiera swojego właściciela, Jeana, w podróż, podczas której wspólnie zwiedzają tajemniczy las, poznają nowe krainy, spotykają niecodzienne stworzenia. Dzięki tej wyprawie przyjaźń między nimi wzmacnia się, a Titi pokazuje chłopcu swój magiczny świat i uczy, że mimo łączącej ich więzi stworzenia czasem potrzebują wolności.

Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Oki doki alpaka!, reż. Martina Plura

Pamiętniki Zuzy-Łobuzy

Przezabawne zapiski Zuzy-Łobuzy, bohaterki serii książek Allice Pantermülle, porwą widzów na pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji szkolną wycieczkę z zagadką i nastoletnim love-story w tle. Zobaczcie Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Oki doki alpaka! (reż. Martina Plura, Niemcy 2022).

To będzie szalony wyjazd dla Zuzy-Łobuzy i jej przyjaciół!

11-letnia Zuza nie może się doczekać letniej wycieczki szkolnej. Jej najlepsza przyjaciółka, Cheyenne, specjalnie na tę okazję pofarbowała włosy na blond! Dziewczyny mają nadzieję, że wyjazdu nie popsuje nawet fakt, że Cheyenne musi zabrać ze sobą młodszą siostrę, a opiekunem grupy będzie tata Zuzy. Na wycieczkę wybiera się też Paul, który jest członkiem ich gangu Dzikich Królików, nowy kolega Rémi, skrycie podkochujący się w Zuzie, i pewna siebie Berenike wraz z jej paczką Owczych Dziewczyn. Wszyscy trafiają do ośrodka wypoczynkowego na odludziu, który skrywa tajemnice z przeszłości… Czy gangowi Dzikich Królików uda się rozwikłać zagadkę? I jak potoczą się losy wszystkich bohaterów podczas wyjazdu?

Jonja, reż. Anika Mätzke

Kameralna historia coming of age

Dla nieco starszych widzów przygotowaliśmy subtelną opowieść o dorastaniu, poznawaniu siebie i znaczeniu więzów przyjaźni – Jonja (reż. Anika Mätzke, Niemcy 2023).

Zbliża się koniec wakacji, a 13-letnia Jonja nie była jeszcze na żadnym wyjeździe. Kiedy najlepszy przyjaciel zaprasza ją na rodzinną wycieczkę, nastolatka nie waha się ani chwili. Jej mama nic jednak o tym nie wie…

W ostatnim czasie Jonja woli spędzać czas poza domem. Gdy w nim zostaje, musi opiekować się młodszym bratem. Poza tym mamie coś ostatnio mocno zaprząta głowę, a wkrótce zamieszka z nimi jej nowy chłopak. Nic tylko zapomnieć o wszystkim i ruszyć w podróż ze swoim najlepszym przyjacielem Paulem! Beztroski odpoczynek trwa w najlepsze – wspólnym kolacjom, wycieczkom i kąpielom w jeziorze nie ma końca. Poza tym w brzuchu zaczynają pojawiać się pierwsze motyle. Niestety, ucieczka przed mamą prędzej czy później wyjdzie jednak na jaw, a relacja z Paulem stanie pod znakiem zapytania. Jonja nie zapomni tych wakacji z wielu powodów.

Plakatokolaże, Michalina Drygasiewicz

A po seansach: warsztaty kreatywne

Uwielbiamy leżeć przytulnie pod kocykiem i wspólnie oglądać filmy, ale wiemy, że nie samym kinem żyje widz. Podobnie jak w ubiegłych latach podczas tej edycji festiwalu online zadbaliśmy o pomysły na twórcze spędzanie czasu w domu. Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów z naszą edukatorką Miśką Drygasiewicz, wspólnie z którą stworzycie niezwykłe prace. Czekają na Was uniwersalne, wokołofilmowe i wciągające zadania specjalne. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 4 oraz ich opiekunów.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter