O nas

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Przez dziewięć lat mieliśmy przyjemność gościć Was na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci. Również w tym roku miło nam zaprosić Was na kolejną, dziesiątą już edycję naszego wydarzenia, po raz pierwszy jednak pod nową nazwą – Młode Horyzonty.

Festiwal rozwija się i ewoluuje, niezmiennie natomiast gwarantujemy szeroki dostęp do wartościowych tytułów, w tym polskich premier. W dniach od 30 września do 8 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w Warszawie i Wrocławiu oraz w kilkunastu innych miastach w Polsce. W programie znajdzie się kilkanaście sekcji – zarówno te, na które zapraszamy co roku, jak też nowe propozycje.

Nasz festiwal to wydarzenie skierowane do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – od 2005 roku – przyświeca zespołowi młodych horyzontów jest upowszechnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami artystycznym i edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Tak z programu edukacyjnego wyłoniły się przeglądy filmów dla dzieci, dystrybucja filmowa, a w 2014 roku festiwal. W nadchodzącej, jubileuszowej edycji nie zabraknie, jak zawsze zresztą, wyjątkowych premier, inspirujących filmów aktorskich, animowanych i dokumentów, a także ciekawych spotkań z reżyserami i aktorami oraz innych wydarzeń specjalnych.

W ramach Konkursu głównego najciekawsze międzynarodowe produkcje ocenią zarówno składy jurorskie, jak i festiwalowa publiczność. Jurorzy opiniować będą również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i Konkursie krótkich dokumentów, aby ostatecznie wyłonić laureatów, których poznamy podczas uroczystej gali.

Wybrane pozycje z programu, wraz z materiałami dodatkowymi, będą dostępne w odsłonie online od 12 do 29 października na specjalnej platformie.

Tegorocznemu festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie międzynarodowe forum koprodukcyjne, także w nowej odsłonie – Młode Horyzonty Industry / Young Horizons Industry. Co roku ponad 300 przedstawicieli branży filmowej odwiedza Warszawę, by wymienić się wiedzą, znaleźć partnerów do produkcji i dystrybucji, a także wziąć udział w prezentacji nowych projektów filmów i seriali dla młodego widza. W poprzednich latach w forum brali udział reprezentanci m.in. Disney+, Canal+, Netflix czy Warner Bros. Discovery. Young Horizons Industry odbędzie się w dniach 4 – 6 października

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter