festiwal

Ruszył nabór do Jury Młodych Horyzontów. Dołącz do składu!

29/08/23
fot. Patryk Straszak

Lubisz kino? Dyskusje po seansach możesz prowadzić bez końca? Dołącz do Jury Młodych Horyzontów – filmowe emocje i odkrycia gwarantowane!

Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty zapraszamy widzów w wieku 12-16, by dołączyli do nas w wyjątkowej roli – jurorów. Pragniemy, by młodzi widzowie wyłonili tegoroczny zwycięski tytuł w sekcji Konkurs filmowych odkryć.

Konkurs filmowych odkryć to sekcja, która pokazuje, jak może wyglądać artystyczne kino dla młodych widzów. To filmy zachwycające wizualnie, podejmujące ważne tematy, przełamujące schematy w sposobie narracji i skłaniające do refleksji. Zobaczycie sześć pełnometrażowych filmów prezentowanych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Ich twórcy postanowili zboczyć z wydeptanych ścieżek, w zamian za to proponując wyjątkowe wizualnie i fabularnie filmy. Takie, które gwarantują emocje podczas seansów i długie dyskusje po nich. Jeśli tego właśnie szukasz w kinie, prześlij do nas swoje zgłoszenie!

Co zrobić, by dołączyć do Jury Młodych?

Udziel odpowiedzi w formie tekstowej lub wideo na dwa pytanie i prześlij swoje propozycje za pośrednictwem formularz zgłoszeniowego.

  1. Jak rozumiesz nazwę konkursu Filmowe odkrycia? Wskaż znany Ci film, który mógłby się znaleźć w tej sekcji i uzasadnij swój wybór.

  2. Uzasadnij, dlaczego właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem do Jury Młodych.

  • W odpowiedzi nie mogą znaleźć się filmy, które były w programie sekcji w poprzednich edycjach Festiwalu.
  • Forma wypowiedzi: tekst do 2500 znaków lub wideo o długości do 3 minut.
  • Dopuszczalne rozszerzenia plików dla materiału wideo to: .avi, .mov, .mp4, .wmv, a dla formy wypowiedzi tekstowej to: .doc, .docx, .odt, .pdf.

Nabór trwa do 15 września. Wyniki zostaną ogłoszone za pośrednictwem strony internetowej do dnia 21 września 2023 r. Do jury mogą dołączyć osoby w wieku 12-16 lat.

fot. Michał Mroczkowski

Jako juror lub jurorka Młodych Horyzontów weźmiesz udział w:

Dodatkowo otrzymasz akredytację festiwalową oraz karnet na festiwal online. Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w warsztatach, a także spotkaniach z członkami dorosłego jury.

Warsztaty z Kają Klimek

Fajny film. Beznadziejny film. I co dalej? Czy bycie jurorem i jurorką na festiwalu filmowym to tylko posiadanie opinii i wydawanie wyroku? A może coś więcej. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak się przygotować do tego zadania i na co warto zwrócić uwagę zanim wręczy się nagrodę.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter